ENERJİ DAĞILIMLI X-IŞINI FLORESANS SPEKTROMETRESİ

Kaliteli Görüntü

50000 Büyütme

EDX Haritalama

X-ışınları flöresans spektrometresi, genel olarak foton-madde etkileşmesi sonucu meydana gelen karakteristik X-ışınları ve saçılma fotonlarının nicel ve nitel değerlendirilmesinde kullanılır. ED-XRF (Enerji Ayrımlı XRF) sistemi; analiz edilen örnekten elde edilen X ışınlarının enerjisini hesaplayarak elementleri tayin ederken gelen ışınları da sayarak element miktarlarının belirlenmesini sağlar. Hızlı ve duyarlı olması, az örnek gerektirmesi, kullanım kolaylığı ve malzemeye zarar vermeme özellikleri göz önüne alındığında teknolojik ve bilimsel araştırmalarda önemlidir. Bu sistem, katı (mineral, metal, polimer), sıvı (su, yağ, petrol ürünleri), ince film ve preslenmiş toz gibi her formdaki numunede standart numune setine ihtiyaç duymadan ağır metal konsantrasyonlarını (Na-U element aralığında) % ve ppm cinsinden yarı kantitatif olarak analiz etmemizi sağlar. Bu yöntem kesin niceliksel sonuç vermemekle birlikte örneğin yapısını anlamak ve ileri aşama analizler için yol göstericiliği açısından çok faydalıdır. Uygun standart malzemeler kullanılarak tam niceliksel analiz ppm mertebesinden % seviyesine kadar gerçekleştirilebilir.

PANalytical/ Epsilon 5

Görüntüleme ve analiz arasında kesintisiz geçiş. Standart tarifler, ayar prosedürlerini basitleştirdiği gibi, geniş bir kullanıcı yelpazesinin ihtiyaçlarını karşılamak için genel amaçlı, termal tip SEM'dir. Standart 5 eksenli motor kademesi, ilgili alanı bulmayı kolaylaştırır

Standart Reçete

JEOL uzmanlığını ve deneyimini içeren standart reçeteler önceden yüklenmiştir.Yeni SEM kullanıcıları bile her örnek için uygun koşulları ayarlayabilir

Büyük Alan

Standart konfigürasyonda 5 eksenli motorlu bir kademe ile büyük bir numune haznesi bulunur. 8 inç çap x 80 mm yüksekliğe kadar olan numuneler incelenebilir.

EDX Kontrolü

Analiz SEM penceresinden başlatılabilir EDX aynı zamanda bir JEOL ürünü olduğu için, kontrol tek bir PC'den yapılabilir

PANalytical/ Epsilon 5

ENERJİ DAĞILIMLI X-IŞINI FLORESANS SPEKTROMETRESİ için başvuru formu

EDX Haritalama

Bütçede rutin EDS mikroanalizinden, performansın olduğu en gelişmiş nanoanalize kadar çözümler sunuyoruz.
Gunshot Residue, Mineral Liberation, ThinFilm analizi ... ve daha fazlası için anahtar teslim çözümler sunuyoruz
Benzersiz AZtecLive yazılımı, örnek navigasyon ve özellik konumu daha verimli ve etkili hale getiren canlı kimyasal görüntüleme sağlar.
'Yeni nesil' Silikon Sürüklenme Dedektörleri Arayüzü ile güçlendirilmiştir , Ultim Max - dünyanın en büyük SDD alanı dahil 170 mm 2
x-act 10 mm 2 SDD, geniş alanlı X-MaxN dedektörlerinin veya en yeni Ultim Max teknolojisinin tam performansını talep etmeyen uygulamalar için idealdir.
SEM için AZtecEnergy EDS Yazılımı, EDS analizinin sınırlarını zorlayan bir platform oluşturmak için dünyanın en büyük kullanıcı topluluğunun en son nesil dedektör donanımı, çoklu görev yazılımı, EDS know-how ve geri bildirimlerini bir araya getiriyor.

EDX Haritalama