CIVALI POROZİMETRE

Düşük Basınç

Yüksek Basınç

Toplam Basınç

Civalı porozimetre; civanın yüksek basınç altında toz veya yığınsal numunelerde bulunan makro porlara yerleştirilerek malzemedeki gözenek boyut ve dağılımlarının, kütlesel yoğunluklarının belirlenmesi prensibiyle çalışan bir cihazdır. Bu cihaz katalizör, seramikler, mineral ve maden ürünleri, sinterlenmiş materyal, yapı malzemeleri, gıda ürünleri, petrol kayaçları, iyon değiştirici reçineler, biyolojik implantlar, membranlar, adsorbanlar, aktif karbon, zeolit, ilaç hammaddeleri, metalurjik tozlar, aşındırıcılar ve polimerler gibi malzemelerin gözeneklilik ve boyutsuz hacim dağılımlarının hesaplanmasında kullanılmaktadır.

Quantachrome Poremaster PM60

Görüntüleme ve analiz arasında kesintisiz geçiş. Standart tarifler, ayar prosedürlerini basitleştirdiği gibi, geniş bir kullanıcı yelpazesinin ihtiyaçlarını karşılamak için genel amaçlı, termal tip SEM'dir. Standart 5 eksenli motor kademesi, ilgili alanı bulmayı kolaylaştırı

Düşük Basınç

JEOL uzmanlığını ve deneyimini içeren standart reçeteler önceden yüklenmiştir.Yeni SEM kullanıcıları bile her örnek için uygun koşulları ayarlayabilir

Büyük Alan

Standart konfigürasyonda 5 eksenli motorlu bir kademe ile büyük bir numune haznesi bulunur. 8 inç çap x 80 mm yüksekliğe kadar olan numuneler incelenebilir.

EDX Kontrolü

Analiz SEM penceresinden başlatılabilir EDX aynı zamanda bir JEOL ürünü olduğu için, kontrol tek bir PC'den yapılabilir

Quantachrome Poremaster PM60

Cıvalı Porozimetre için başvuru formu

EDX Haritalama

Bütçede rutin EDS mikroanalizinden, performansın olduğu en gelişmiş nanoanalize kadar çözümler sunuyoruz.
Gunshot Residue, Mineral Liberation, ThinFilm analizi ... ve daha fazlası için anahtar teslim çözümler sunuyoruz
Benzersiz AZtecLive yazılımı, örnek navigasyon ve özellik konumu daha verimli ve etkili hale getiren canlı kimyasal görüntüleme sağlar.
'Yeni nesil' Silikon Sürüklenme Dedektörleri Arayüzü ile güçlendirilmiştir , Ultim Max - dünyanın en büyük SDD alanı dahil 170 mm 2
x-act 10 mm 2 SDD, geniş alanlı X-MaxN dedektörlerinin veya en yeni Ultim Max teknolojisinin tam performansını talep etmeyen uygulamalar için idealdir.
SEM için AZtecEnergy EDS Yazılımı, EDS analizinin sınırlarını zorlayan bir platform oluşturmak için dünyanın en büyük kullanıcı topluluğunun en son nesil dedektör donanımı, çoklu görev yazılımı, EDS know-how ve geri bildirimlerini bir araya getiriyor.

EDX Haritalama